Projekt „Akademia Aktywnych Seniorów” dedykowanych organizacjom pozarządowym zajmującym się edukacją i aktywizacją seniorów ze szczególnym uwzględnieniem ich liderów tj. prezesów, członków zarządów, kierowników. W projekcie przewidziano:

1/ organizację i przeprowadzenie cyklu szkoleniowo-doradczego dla liderów organizacji seniorskich w Polsce  pn. „Akademia Lokalnego Animatora Aktywności Seniorów” ,

2/ opracowanie i dystrybucja kwartalnika dedykowanego liderom organizacji seniorskich w Polsce – wydawnictwa łączącego w sobie funkcję informacyjną, edukacyjną i doradczą, dedykowanego liderom organizacji seniorskich,

3/ organizację ogólnopolskiej konferencji pn. ”Wolontariat seniorów – potrzeby, bariery, praktyka””,

4/ udzielanie kompleksowych  porad i konsultacji dla organizacji seniorskich w Polsce w ramach Punktu Konsultacyjno – Doradczego.

Projekt ma charakter ogólnopolski - grupą docelową przedsięwzięcia są osoby w wieku 60+ będące liderami/przedstawicielami organizacji seniorskich tj. prowadzących działalność statutową na rzecz osób starszych, chcące pozyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do profesjonalnego zarządzania NGO a przez to do zwiększenia różnorodności i poprawy jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych, które korzystają/zamierzają korzystać z usług oferowanych przez te podmioty.

 
free pokerfree poker

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Więcej informacji